- Відеооператор на весілля. Як вибрати?
- Українське весілля - традиції, особливості історія
- Що таке відеографія? Етапи розвитку
- Заручини сьогодні і колись. Основні відмінності
- Питання весільному відеооператору
- Відеозйомка весілля. Вибір камери, корисні поради.
- Що таке відеомонтаж? Види відеомонтажу
- Весільний коровай. Історія виникненя
- Весілля - від зеленого до коронного
- Поради молодятам. Як поліпшити своє весільне відео.
- Ремонт відео то фототехніки
Як вам відеороботи нашої студії?
Голосів всього: 94
Заручини сьогодні і колись
Існує багато відмінностей між заручинами, що відбувалися колись і зараз. Але сама суть цього дійства залишається очевидною і зрозумілою. На заручинах парубок і дівчина оголошуються нареченою і нареченим, розпочинається безпосереднє підготування до весілля. Колись відношення до заручин було серйознішим, ніж сьогодні.
Раніше заручини називалися рукостисканням або змовою. Тоді це було вважалось важливішим навіть за таінство вінчання. Тільки в 1755 році, при Катерині II, Святійший Синод об'єднав вінчання і обмін перстнів (заручення), але заручини продовжували жити в народних традиціях як звіска про намір двох люблячих людей одружитися. Немислимим вважалося неукладення шлюбу після заручин. Відбувалося це так: наречений з батьками і близькими родичами приїжджали до будинку нареченої. Писали рядний запис, де йшлося про те, в кого які обов'язки, обговорювалися імена, посаг. Деколи писалося про те, що чоловікові забороняється бити жінку; в разі порушення з нього стягався штраф. Незалежно від фінансового становища і соціального стану, наречений дарував нареченій перстень з камнем. Також він же замовляв обручки, на яких було вигравіювано: ініціали наречених і дата їх заручення. На другий день після заручин проходив обряд вручення нареченій ікон, їх разом з посагом привозили в дім жениха. Наречений привозив дарунки і гостинці для своєї обраниці, її рідних і подруг. Посаг перевозили в дім нареченого до вінчання. В купецькому середовищі придане везлося на п'яти підводах: на першій – ікони і самовар,на другій – посуд, на третій – ліжко з приладдям, на четвертій — меблі, на п'ятій їхала мати або тітка молодої з переписом посагу, і сваха, яка тримла в руках індичку в чіпці. Придане зустрічала мати нареченого або старша заміжня сестра.
Сучасні заручини
Сьогодні, на жаль, заручини проходять не в такій гарній і урочистій обстановці. В наші дні перед заручинами хлопець знайомить свою дівчину з батьками і каже їм, що вони хочуть одружитися, а в день заручин їх сім'ї зустрічаються, щоб оголосити молодих нареченою і нареченим. Хлопець просить у батьків своєї обраниці руки їхньої дочки, дарує перстень, а батьки благословляють наречених. Потрібно, щоб на заручини жених прийшов з двома букетами для нареченої та майбутньої тещі. Після того, як молоді люди оголошені зарученими і вони отримали від батьків благословення, усі присутні сідають за святковим столом. Гарно організовані заручини представляють собою чудове свято. Дехто відзначає заручини в кафе чи ресторані. Зазвичай за святковим столом батьки наречених обговорюють організаційні питання щодо весілля, домовляються про розподіл обов’язків і розподіляють витрати. Тому перед святом бажано складати список, про що треба домовитися. Серед основних завдань проведення весільного банкету (меню, ресторан), питання весільного кортежу, послуги відео- і фотоператорів. Зазвичай, про букет і обручки наречені домовяються самостійно.
Якими будуть заручини у Вас, вирішувати тільки Вам, докладіть максимум зусиль, щоб вони привели до чудового весілля!{jcomments on}