- Відеооператор на весілля. Як вибрати?
- Українське весілля - традиції, особливості історія
- Що таке відеографія? Етапи розвитку
- Заручини сьогодні і колись. Основні відмінності
- Питання весільному відеооператору
- Відеозйомка весілля. Вибір камери, корисні поради.
- Що таке відеомонтаж? Види відеомонтажу
- Весільний коровай. Історія виникненя
- Весілля - від зеленого до коронного
- Поради молодятам. Як поліпшити своє весільне відео.
- Ремонт відео то фототехніки
Як вам відеороботи нашої студії?
Голосів всього: 94
Весільний коровай
Коровай – традиційний атрибут весільного торжества. На Русі, де споконвіку праця на землі лежала в основі життя, хліб був щедрим даром матінки-землі, символом родючості, багатства і тому був у центрі всіх святкових обрядів.
Яке б не було весілля, багате чи бідне, обов’язково на святі можна побачити великий коровай круглої форми. Така форма не випадкова: адже вона – подібна формі Сонця. У давній легенді коровай являється символом язичницького бога - Сонця, що сходить на землю, щоб «взяти під свою ласку» доброго молодця і красну дівчину, що вступають у це довге, важке і прекрасне спільне життя. Коровай уособлює собою багате, заможне життя. Існує думка, що той з молодят, хто відкусить найбільший шматок і буде господарем в будинку. Коровай прикрашали колоссям жита, пшениці, квітами і гілочками калини. Калиновими гілками з ягодами традиційно прикрашають кімнату, в якій готують коровай. Адже весілля грали восени, коли наливалася спекотна ягода-калина. Калина у весільному обряді – не просто прикраса. Вона – найдавніший символ любові, свідчення почуття, що міцно об'єднало молодят.
Напередодні весільного бенкету випікали коровайчики, невеликі булочки, які свахи розвозили запрошеним на весілля.
Весілля починалася з приготування короваю. Коровайниці, яких було 3, 5 або 7, розчиняли, місили і випікали весільний коровай, з обрядами, з коровайними піснями. Очолювала випічку старша коровайниця. Нею була тільки така жінка, яка живе з чоловіком у злагоді й любові та має добрих дітей: існувала думка, що сімейний лад коровайниці через коровай передається молодим.
Чим більше коровай, тим щасливішим і заможніше буде життя молодої сім'ї. Тому коровайниці – досвідчені господині, намагалися випекти не тільки красивий і смачний коровай, але і на подив усім великий. У деяких місцях прийнято було випікати коровай величиною на весь стіл.
Якщо на звичайних сільських весіллях випікали такого велетня, то можна уявити яких розмірів були короваї, які пекли на князівських і царських весіллях. Тут його доставляли до весільного столу 4 коровайники на спеціальних ношах, оббитих червоним оксамитом. У 16-17 століттях на царських весіллях існував обряд дарування короваю.
Існував на Русі звичай обдаровувати молодих, який називався «на коровай покласти».
Деякі весільні ритуали, пов'язані з короваєм, живі і до цього дня, і існує можливість самим вирішувати яким буде коровай на весіллі.{jcomments on}