- Відеооператор на весілля. Як вибрати?
- Українське весілля - традиції, особливості історія
- Що таке відеографія? Етапи розвитку
- Заручини сьогодні і колись. Основні відмінності
- Питання весільному відеооператору
- Відеозйомка весілля. Вибір камери, корисні поради.
- Що таке відеомонтаж? Види відеомонтажу
- Весільний коровай. Історія виникненя
- Весілля - від зеленого до коронного
- Поради молодятам. Як поліпшити своє весільне відео.
- Ремонт відео то фототехніки
Як вам відеороботи нашої студії?
Голосів всього: 94
Відеозйомка весілля. Вибір камери, корисні поради.
Весілля можна знімати не тільки професійними відеокамерами, але і побутовими. З власного досвіду скажу, що 99% молодят не визначить по картинці відеоматеріалу, який відеокамерою їх знімали - побутовою чи професійною.
Давайте цей випадок і розглянемо. Нас буде цікавити вищий ціновий діапазон побутових відеокамер (від 800 до 1500 у.о.) Чому? Тому що в цьому ціновому діапазоні виробники відеокамер забезпечують достойну картинку і, що найважливіше, можливість ручного керування діафрагмою, витримкою (кутом затвора), фокусом. Для чого це потрібно? Справа в тому, що автоматика відеокамери мало того що працює з помилками, але і з серйозним запізненням. Припустимо, у сонячний день Ви знімаєте людину на вулиці, добре якщо вона стоїть на місці, а якщо рухається? Автоматика відеокамери буде постійно намагатися налаштувати діафрагму, але, так як освітлення постійно міняється, відзнятий матеріал буде складатися з недотриманих і перетриманих кадрів.
Досвідчені оператори мені заперечать: а як же лампи 5600К, відбивачі, щити, покликані забезпечити світло-тіньовий баланс? Нагадаю, ми говоримо про відеозйомку весілля! Не думаю, що хтось на весіллі буде облаштовувати територію електрогенераторами та іншими гамбузіями. Хоча і при повному світловому забезпеченні параметри відеокамери виставляються вручну. Тому потрібно чітко собі усвідомити що нормальна відеозйомка можлива тільки в ручному режимі.
Перед покупкою відеокамери необхідно визначитися з форматом запису. На сьогоднішній день популярними форматами можна назвати: FulHD, HD, AVCHD, minDV, DVD, HDD.
FulHD, HD, AVCHD – формати високої чіткості. У даний час їх поширення сповільнюється високою вартістю записуючих приводів (Blu-Ray), високою вартістю DVD-програвачів, здатних відтворювати Blu-Ray диски і високою вартістю телевізійних HD панелей. Прийнятним способом перегляду HD відеозапису є комп'ютер. Формати DVD і HDD в побутовому виконанні ми розглядати не будемо, як непридатні для комерційного використання.
Отже, найпоширеніший і найзручніший формат сьогодні –minDV. Виробники відеокамер, знаючи ці нюанси, пропонують у продажу двохформатні відеокамери – HD + minDV. Я рекомендую купувати саме такі відеокамери. Купуючи відеокамеру в першу чергу необхідно звернути увагу на її енергономіку, чи зручно вона лежить в руці, чи зручний доступ до важливих кнопок і важелів. Як завантажується касета – зверху чи знизу. Справа в тому, що при зйомці зі штативу в відеокамері з заміною касети знизу для її заміни необхідно зняти камеру із штативу, відкрутити зйомний майданчик штатива, а потім вже змінювати касету. Це дуже незручно.
Чи є у камери кріплення для накамерного світла або зовнішнього мікрофона? Накамерне світло для побутових відеокамер необхідне при відеозйомці в приміщенні. Що б не писали в технічних характеристиках побутових відеокамер щодо чутливості до світла – всі вони сліпі при недостатній освітленості. Накамерне світло – перший аксесуар, який необхідно придбати. Звичайно, фірмове накамерне світло – ідеальний варіант.
Наступне, про що необхідно подумати, це способи стабілізації відеокамери. Чим менше і легше відеокамера, тим важче її втримати в руках без ривків і тремтіння при тривалій відеозйомці. Для вирішення цієї проблеми, по-перше, потрібно придбати штатив. Економити на штативі не рекомендую, тому що дешевими варіантами взагалі користуватися неможливо. По-друге, необхідний плечовий упор, тому що не скрізь можна використовувати штатив. Знову ж, ідеальний варіант – фірмовий пластмасовий упор, але якщо виявити кмітливість, то цілком реально виготовити його самостійно, і неважливо, як це виглядає з боку, тому що важлива тільки кінцева мета – це якість картинки, метод відеозйомки і чесно зароблені гроші. У майбутньому можливо знадобиться придбати ширококутну насадку на об'єктив, а ось з придбанням зовнішнього спрямованого мікрофона до побутових відеокамер я б не поспішав, так як вмонтовані мікрофони цих відеокамер хоча і не спрямовані доволі добре пишуть звук.
Ну і, звичайно, Вам знадобляться додаткові акумулятори, касети або SD карти.{jcomments on}